STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŻAŁOBNA MSZA ŚW. ZA ŚP. KS. PRAŁATA ANDRZEJA FRYŹLEWICZA

Żałobna Msza św. za śp. ks. prałata Andrzeja Fryźlewicza

Zgodnie z tradycją pogrzebu kanoników Kapituły Metropolitalnej, w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, w katedrze na Wawelu, przy biciu dzwonu Zygmunt, odprawiono Mszę św. za śp. ks. prałata Andrzeja Fryźlewicza.

Żałobna Msza św. za śp. ks. prałata Andrzeja Fryźlewicza

Przy dźwiękach dzwonu Zygmunt w katedrze na Wawelu 29 czerwca, w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, odprawiona została żałobna Msza św. za zmarłego 25 marca ks. prałata Andrzeja Fryźlewicza. Wieloletni kapelan kard. Franciszka Macharskiego był kanonikiem Krakowskiej Kapituły Katedralnej.

Przed ołtarzem głównym ustawiona została specjalna dekoracja, obok zdjęcia zmarłego kanonika, umieszczone zostało Pismo Święte, stuła oraz kielich mszalny z pateną.

Mszy żałobnej przewodniczył bp Jan Zając. W liturgii wzięli udział kanonicy Krakowskiej Kapituły Katedralnej oraz rodzina Zmarłego.

Śp. ks. prałat Andrzej Fryźlewicz był długoletnim kapelanem i sekretarzem byłego krakowskiego metropolity kard. Franciszka Macharskiego, a po jego śmierci dał się poznać – do końca życia – jako aktywny obrońca wiary i wartości chrześcijańskich, który z przeciwnikami starał się rozmawiać na drodze dialogu i pokojowego przekonywania.

Tekst i foto.: Adam Wojnar

Galeria

ZOBACZ TAKŻE