STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZAPRASZAMY NA SZKOŁĘ CEREMONIARZA PARAFIALNEGO 2022/2023

Zapraszamy na Szkołę Ceremoniarza Parafialnego 2022/2023

Hasło służby liturgicznej brzmi: „Służyć darem, jaki otrzymałem”. Uczestnicząc w Szkole Ceremoniarza, można pomnażać ten dar, pogłębiać swoją wiarę i mierzyć się z nowymi wyzwaniami, bowiem Szkoła ta to nie tylko teoria, ale również praktyka.

Na Szkołę Ceremoniarza składa się 10 zjazdów, 6-dniowe warsztaty liturgiczne oraz dzień skupienia i błogosławieństwo. Podczas zajęć lektorzy otrzymują kompleksową wiedzę oraz mają okazje wykorzystać ją w praktyce. Poznają i szczegółowo omawiają obrzędowość oraz porządek Eucharystii, rok liturgiczny oraz sakramenty. Osobne wykłady poświęcone są liturgii Triduum Paschalnego, które jest zwieńczeniem życia Kościoła. Mają także zajęcia z duchowości, które ukierunkowują ich na osobiste przeżywanie Mszy św. i na ich relację z Bogiem. Zaznajamiają się również z zakrystią oraz z muzyką liturgiczną. Na warsztatach wyjazdowych zdobytą wiedzę realizują praktycznie. Skupiają się także na metodyce prowadzenia zespołów liturgicznych oraz zbiórek lektorskich lub ministranckich.

Aby dokonać zapisu na Szkołę należy wejść w link, zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy.