STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZAPROSZENIE DO SIÓSTR KLARYSEK

Zaproszenie do Sióstr Klarysek

W tym roku przeżywamy Jubileusz 750-lat od śmierci bł. Salomei. To doskonała okazja do bliższego poznania jej życia, które także dziś może być inspiracją i wskazówką na naszej drodze.

Bł. Salomea to księżna z rodu Piastów, która odrzucając koronę królewską, wybrała ubóstwo  i podążyła śladami św. Franciszka i Klary jako pierwsza w Polsce klaryska. Ten radykalny krok pozwolił jej odkryć, że na Miłość odpowiada się miłością – całkowitą, pełną oddania        i rezygnacji z siebie.

10 listopada w kościele św. Andrzeja Apostoła w Krakowie (ul. Grodzka 54) rozpocznie się 9-dniowa nowenna przed uroczystością wspomnienia liturgicznego Błogosławionej (19 XI). Spotykamy się codziennie na Mszy Świętej o godzinie 17.00, po której zostanie odmówiona litania do Błogosławionej oraz będzie możliwość uczczenia jej relikwii. Krakowska wspólnota sióstr klarysek zaprasza Cię do wspólnego odkrywania Boga przez świadectwo życia błogosławionej Salomei.

NOWENNA I UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZUSZOWE

Do modlitwy w czasie nowenny zostały szczególnie zaproszone następujące wspólnoty:

10 XI – KRAJOWY APOSTOLAT MODLITWY

11 XI – AKCJA KATOLICKA i szczególny dzień modlitwy w intencji Ojczyzny w 100 – lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

12 XI –MŁODZIEŻ, STUDENCI

13 XI – DZIEŃ MODLITWY ZA POLSKĘ I WĘGRY z Panią Konsul Adrienne Kormendy

14 XI – SKAUCI EUROPY

15 XI – ARCYBRACTWO MIŁOSIERDZIA

16 XI – DOMOWY KOŚCIÓŁ RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE

17 XI – SEMINARIUM DUCHOWNE OFMConv

18 XI – WIGILIA UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZU 750 rocz.  śmierci BŁ. SALOMEI

Mszy św. przewodniczy J. E. Abp. Marek Jędraszewski