STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZMARŁ ŚP. KS. PRAŁ. ANDRZEJ FRYŹLEWICZ, ZAMIESZKAŁY W DOMU ARCYBISKUPÓW KRAKOWSKICH

Zmarł śp. ks. prał. Andrzej Fryźlewicz, zamieszkały w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Ze względu na wprowadzone przez władze państwowe ograniczenia, po pożegnaniu we wspólnocie domu przy ul. Franciszkańskiej 3, trumna z ciałem śp. ks. prałata Fryźlewicza zostanie przewieziona do Nowego Targu, gdzie w sobotę 28 bm. o godz. 15.00 w kościele cmentarnym pw. św. Anny zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której będą miały miejsce obrzędy stacji przy grobie. Z powodu stanu epidemii w pogrzebie uczestniczyć będzie jedynie najbliższa rodzina. Kapłani pragnący uczestniczyć w pogrzebie proszeni są o odprawienie Mszy św. żałobnej w swoich parafiach.