STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŹRÓDŁO NADZIEI – 10 STACJA PRZYGOTOWAŃ DO 20.ROCZNICY ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Źródło nadziei – 10 stacja przygotowań do 20.rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

W najbliższą niedzielę, 22 maja, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać dziesiątą stację comiesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Kolejne rozważanie abp. Marka Jędraszewskiego będzie oparte na słowach z Aktu zawierzenia: „Aby w Tobie Trójjedyny Boże zawsze odnajdywali źródło nadziei...”.
– Nadziei tak nam wszystkim potrzeba w tym niespokojnym czasie, dlatego szukamy źródła z którego ona wypływa, bo jak przypomniał nam św. Jan Paweł II w homilii wygłoszonej 17 sierpnia 2002 roku „tylko w Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście”– mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wszyscy zainteresowani mogą łączyć się z Łagiewnikami dzięki transmisji:

– 15.00 – Godzina Miłosierdzia: w TVMisericordia (www.misericordia.eu) i na kanale YouTube, w Telewizji EWTN Polska oraz w Telewizji Republika.

– 15.20 – Msza święta: w TVMisericordia (www.misericordia.eu) i na kanale YouTube oraz w Telewizji EWTN Polska.

20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu z każdym dniem jest coraz bliżej. Przygotowanie do tego wydarzenia zostało zainaugurowane podczas VIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia, 22 sierpnia 2021 roku. Od tego czasu, w każdą niedzielę po 17. dniu miesiąca w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwa modlitwa z rozważaniem poszczególnych słów papieskiego Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Do tej pory do przygotowań dołączyło już ponad sto miejsc kultu Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów. Główne obchody zaplanowano na sierpień. Uroczysta Msza święta będzie odprawiona w Bazylice Bożego Miłosierdzia w niedzielę, 14 sierpnia o godz. 10.00.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium
ZOBACZ TAKŻE