STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZUPA OD ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

Zupa od św. Siostry Faustyny

W ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ofiarowało podopiecznym Dzieła św. Ojca Pio 150 ciepłych posiłków. Środki na zakup obiadów pochodziły z Funduszu Miłosierdzia.
– W październiku – w liturgiczne wspomnienie św. Siostry Faustyny – rozpoczęliśmy akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny”. Chcemy w okresie jesienno-zimowym wspomóc ludzi bezdomnych, ubogich i przez kilka kolejnych miesięcy – w zależności od ilości zebranych funduszy – wozić ciepłe posiłki do Dzieła św. Ojca Pio – wyjaśnia Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – W ubiegłym miesiącu była to ciepła zupa, teraz nasza restauracja Agape ugotowała pyszny bigos. Zachęcamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej akcji, bo – jak uczyła nas św. Siostra Faustyna – miłosierdzie można głosić słowem, modlitwą i czynem – mówi Pabis.

Pomysł akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zrodził się pod wpływem czytania jej „Dzienniczka”. Pod numerem 1312 znajduje się taki zapis:

„Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. (55) Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego”.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286 z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Galeria

ZOBACZ TAKŻE