STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŻYWY I PEŁEN WDZIĘCZNOŚCI KOŚCIÓŁ

Żywy i pełen wdzięczności Kościół

Wspólnota, sakrament pokuty i pojednania, adoracja Najświętszego Sakramentu – o tych i innych doświadczeniach oazowicze mówili z wdzięcznością podczas czwartkowego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Ludźmierzu.
Oazy młodzieżowe i rodziny Domowego Kościoła przeżywające swoje rekolekcje w drugim turnusie, przybyły 27 lipca do Matki Bożej Królowej Podhala, by zaświadczyć o działaniu Pana Boga w swoich wspólnotach i dzielić się radością ze spotkania, rozmów oraz modlitwy.

Prezentacje scenek, piosenek i znaków ukazały różnorodność i pomysłowość grup. Godzina świadectw, podczas której jeden z przedstawicieli każdej wspólnoty dzieli się, jak przez ten czas Bóg działał w jego życiu, pokazała, że rekolekcje pomagają pokonać obawy, podjąć postanowienia, odkryć talenty i otworzyć się na drugiego. W tym dziele, jak i w samym wystąpieniu przed dużą wspólnotą, zawsze wspiera Duch Święty.

– Dzisiaj potrzeba nam wzbudzić w sobie postawę dziękczynienia Bogu za to, że jesteśmy we wspólnocie żywego Kościoła. Potrzeba nam dziękować Duchowi Świętemu, który nieustannie nas prowadzi. Myślę, że kiedy słuchaliście tych świadectw, zobaczyliście, jak On działał. Praktycznie każdy o Nim mówił. Bo jeśli jesteśmy we wspólnocie Kościoła, to jesteśmy otwarci na Ducha Świętego – mówił podczas Mszy świętej ks. Ryszard Gacek, moderator diecezjalny Ruchu. – Dziękuję wam dziś za świadectwo wiary, za to, że wypełniliście tę świątynię nie tylko fizycznie, ale też duchowo – waszymi przeżyciami, które macie i jeszcze będziecie mieć przez kilka dni na tych rekolekcjach. Niech ta Eucharystia będzie naszym wielkim dziękczynieniem za to, że możemy spotkać się w tym miejscu i uwielbiać Boga w Trójcy Świętej Jedynego za to wszystko, co dzieje się w naszych sercach – dodał kapłan.

Ks. Gacek wskazał również na Matkę Bożą, która zawsze wspiera Kościół i przedstawia Synowi jego prośby. – Jeśli uważasz, że nic dobrego na tych rekolekcjach nie przeżyłeś, poproś Matkę Najświętszą o łaskę otwartego serca, abyś doświadczył mocy Boga. Może właśnie przez drugiego człowieka albo przez Słowo Pan Bóg chce ci coś powiedzieć – zachęcił. – Nie poddawajmy się, ale idźmy do przodu w tej pielgrzymce naszej wiary. Bo na tej drodze Pan Bóg postawił te rekolekcje. One są po to, abyśmy umocnieni wiarą i wspólnotą szli dalej do celu naszej pielgrzymki – do życia wiecznego – zakończył moderator.

Dziękczynienie i radość ze spotkania towarzyszyła również animatorom i uczestnikom pochodzącym z tych samych parafii. Ze wspólnoty z krakowskich Grzegórzek na rekolekcje wybrało się aż 25 osób. Dzięki zaangażowaniu w całoroczną formację oazowicze chcą pogłębiać relację z Panem Bogiem i służyć innym również w trakcie wakacji.

Dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Ludźmierzu 27.07.2023 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE