STRONA GŁÓWNA / Duszpasterstwo Służby Liturgicznej / MINISTRANCI I LEKTORZY

MINISTRANCI I LEKTORZY

ELIMINACJE DIECEZJALNE  XX MISTRZOSTW POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA O PUCHAR KNC W PIŁCE NOŻNEJ  HALOWEJ 2024/2025 pod patronatem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego

• Finał ogólnopolski: 30 czerwca – 1 lipca 2025 r.
  • Finał diecezjalny: 22 kwietnia 2025 r.
  • Eliminacje w rejonach: styczeń/luty/marzec 2025 r.
  • Eliminacje w dekanatach: do 31 grudnia 2024 r.
  • Zgłoszenia do eliminacji dekanalnych: do 31 października 2024 r.

KOORDYNATORZY DIECEZJALNI:

Ks. Artur Czepiel                  artur1069@wp.pl                               tel. +48 661 497 658

Ks. Jarosław Chlebda            jachleb@wp.pl                                   tel. +48 608 626 298

KOORDYNATORZY W REJONACH:

Koordynatorzy rejonowi mistrzostw są odpowiedzialni za organizację turnieju na poziomie poszczególnych rejonów:

Rejon I – Kraków-Centrum, Kraków-Kazimierz, Kraków-Bronowice, Kraków-Krowodrza, Kraków-Prądnik

Rejon II – Kraków-Borek Fałęcki, Kraków-Salwator, Kraków-Podgórze, Kraków-Prokocim, Kraków-Mogiła

Rejon III – Kraków-Bieńczyce, Wieliczka Zachód, Wieliczka Wschód, Niepołomice, Wawrzeńczyce

Rejon IV – Babice, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia, Krzeszowice, Bolechowice

Rejon V – Kalwaria, Wadowice Południe, Wadowice Północ, Zator, Skawina, Czernichów

Rejon VI – Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Sułkowice, Rabka, Jabłonka

Rejon VII – Myślenice, Dobczyce, Mszana Dolna, Pcim, Niegowić, Mogilany

Rejon VIII – Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Niedzica, Nowy Targ, Zakopane

KOORDYNATORZY W DEKANATACH:

Dekanalni Animatorzy Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

ZASADY ZGŁASZANIA DRUŻYN DO ELIMINACJI DEKANALNYCH:

1. Zgłoszenia prosimy przekazywać do koordynatorów dekanalnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31.10.2024 r.  Zgłoszenia, które nadejdą po terminie nie zostaną przyjęte. W Turnieju mogą brać udział wyłącznie drużyny zgłoszone w wyżej podany sposób.
  2. Koordynatorzy dekanalni poinformują zgłoszone parafie o czasie i miejscu rozgrywek etapu dekanalnego. Zorganizują rozgrywki i prześlą wyniki do koordynatorów rejonowych do 31.12.2024 r.
  3. Zwycięzcy etapu dekanalnego z każdej kategorii wiekowej zagrają w finale rejonowym.
  4. Jeżeli z danego dekanatu zostanie zgłoszona tylko jedna drużyna w danej kategorii wiekowej to przechodzi do etapu rejonowego na zasadzie „dzikiej karty”.
  5. Zwycięzcy etapu rejonowego z każdej kategorii zagrają w finale diecezjalnym.
  6. Zwycięzcy finału diecezjalnego zagrają w finale ogólnopolskim.
  7. W czasie rozgrywek zawodnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolnej (lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość).
  8. W grze bierze udział czterech zawodników i bramkarz (w kategorii „Ministranci” – pięciu i bramkarz)
  9. Czas gry 2 x 10 minut ze zmianą stron (organizator może zmienić czas trwania meczów)
  10.  Można zgłosić po jednej drużynie z parafii w każdej kategorii wiekowej:

Ministrant (roczniki 2013-2017)

Lektor młodszy (roczniki 2009-2012)

Lektor starszy (roczniki 2004-2008)

10. Szczegółowy regulamin etapu dekanalnego znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.

11. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.

12. Przesłane zgłoszenie udziału w rozgrywkach potwierdza akceptację powyższych zasad.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej

Pliki do pobrania: