STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / IV CHRZANOWSKI KOROWÓD ŚWIĘTYCH HOLY WINS – ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA

IV Chrzanowski Korowód Świętych Holy Wins – Święty Zwycięża

DATA ROZPOCZĘCIA: 28-10-2018 GODZINA: 18:40
DATA ZAKOŃCZENIA: 28-10-2018 GODZINA: 21:00
MIEJSCE: Kościół Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, kościół św. Jana Chrzciciela w Kościelcu
ORGANIZATOR: Parafie Dekanatu Chrzanów
OPIS WYDARZENIA:

Już po raz czwarty zamierzamy rozjaśnić nasze miasto-Chrzanów odwagą świętości. Zapraszamy wszystkich, a w szczególny sposób rodziny z dziećmi w wieku szkolnym do wzięcia udziału w „Chrzanowskim Korowodzie Świętych Holy Wins – Święty Zwycięża”.

Tą inicjatywą zwracamy uwagę na piękne wzory życia świętych i błogosławionych, szczególnie tych wyniesionych na Ołtarze przez św. Jana Pawła II.

Przypadające jubileusze: 100-lecie odzyskania niepodległości oraz 40-ta rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową inspirują hasło tegorocznego korowodu:
Z Janem Pawłem II na polskich drogach świętości.

Zachęcamy do zapoznania się z życiorysami świętych i błogosławionych Polaków ogłoszonych przez św. Jana Pawła II i przebrania się za wybrane postacie. W niedzielę28 października rozpoczynamy programem słowno-muzycznym o godz. 16:40 i Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Następnie w barwnym korowodzie przejdziemy ulicami: Kusocińskiego, Broniewskiego, Krakowską, Szpitalną, Parkową, Dworską, Kościelną do parafii pw. św. Jana Chrzciciela na Osiedlu Kościelec, gdzie otrzymamy błogosławieństwo relikwiami świętych i zatrzymamy się na wspólnym poczęstunku ze śpiewem.

Paweł Filipiak
Marek Mierzwa