STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / IV EUROPEJSKI KONGRES W OBRONIE CHRZEŚCIJAN

MIEJSCE: Aula Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy ul. Stradomskiej 4 w Krakowie
WWW: http://kongreschrzescijan.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Problem prześladowania chrześcijan na całym świecie osiąga skalę trudną do wyobrażenia. W odpowiedzi na wyzwania, jakie w związku z tym stoją przed społecznością międzynarodową, zdecydowałem się zaprosić do Krakowa specjalistów z zakresu prawa międzynarodowego, polityki zagranicznej, przedstawicieli organizacji międzynarodowych i Kościoła.

W dniu 30 listopada 2018 roku, w Auli Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy ulicy Stradomskiej 4 w Krakowie, po raz czwarty zapraszam wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ekspertów oraz polityków i duchownych, którym bliski jest los naszych cierpiących braci i sióstr prześladowanych za wiarę w Chrystusa.

Celem “Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan” jest wypracowanie kierunków działań prawnych i politycznych, mogących wpłynąć na ograniczenie tego okrutnego zjawiska.

Kongres uroczyście otworzy J.E. ks. prof. Marek Jędraszewski, arcybiskup metropolita krakowski.

Prof. Ryszard Legutko

Program:

9:00 – Otwarcie
9:00-9:15 – Prof. Ryszard Legutko | Poseł do Parlamentu Europejskiego
9:15-9:45 – Abp Marek Jędraszewski | Arcybiskup Metropolita Krakowski
9:45-10:15 – Anna Maria Jalalifar

10:15-10:45 – Właściwie kierowana pomoc humanitarna sposobem na problem Europy?
Beata Kempa | Minister-członek Rady Ministrów odpowiedzialny za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej
Ks. prof. Waldemar Cisło | Dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie

10:45-12:15 – Panel 1: Dokąd zmierzasz, Europo? Quo vadis, Europa?
Ks. prof. Piotr Mazurkiewicz | Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Red. Paweł Lisicki | Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”
Dr Roger Kiska | Christian Legal Centre
Prof. Chantal Delsol | Dyrektor Ośrodka Studiów Europejskich na Uniwersytecie Marne-la-Vallée