STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / LITURGICZNE ESPRESSO – KATECHEZY DLA KAŻDEGO

Liturgiczne espresso – katechezy dla każdego

DATA ROZPOCZĘCIA: 18-02-2019 GODZINA: 19:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 18-02-2019 GODZINA: 20:30
MIEJSCE: Aula św. Tomasza na III piętrze Kolegium Filozoficzno-Teologicznego przy Klasztorze oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12 w Krakowie
PARAFIA: Kraków, Bazylika Mniejsza Świętej Trójcy

ORGANIZATOR: Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny
WWW: http://www.liturgia.dominikanie.pl/
OPIS WYDARZENIA:

„Liturgiczne espresso” to cykl spotkań, które w trzecie poniedziałki miesiąca w roku akademickim odbywać się będą u krakowskich dominikanów.

O liturgii będą mówić ojcowie z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, który jest organizatorem cyklu. Katechezy adresowane są nie tylko do osób zaawansowanych w wiedzy religijnej i teologicznej, ale też do tych, którym słowo liturgia niewiele mówi, a chcieliby swoją wiedzę poszerzyć.

Po cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem spotkaniach „Liturgia domowa”, Dominikański Ośrodek Liturgiczny chce zaproponować cykl comiesięcznych spotkań o liturgii w wersji lekkiej i przystępnej. Liturgia bowiem nie jest tylko przedmiotem dla specjalistów, teologów czy dla znających łacinę czy tradycje Kościoła. Liturgia jest w Kościele dla wszystkich. Chcemy dać szansę tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na taki luksus, a chcą karmić się i pogłębiać swoje życie duchowe.

„Liturgiczne espresso” – zgodnie z etymologią nazwy, ma łączyć aspekt espressivo, wyrazistości smaku przekazywanych treści, w połączeniu z krótką formą (jak niewielka objętość espresso) i nieformalnym charakterem dyskusji (jak spotkanie przy kawie). Nie zabraknie też prawdziwej kawy od Lajkonika – szczegóły na spotkaniu!

Temat spotkania będzie ogłaszany z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystkie pytania, jakie uczestnikom przyjdą do głowy, mogą wysyłać poprzez stronę www.liturgiczne.es.

Spotkanie prowadzić będzie Anna Łoś z Radia Kraków, której zadaniem będzie przepytywanie różnych gości.

Spotkania odbywają się w opublikowanych na stronie terminach o godz. 19:00 w Auli św. Tomasza na III piętrze Kolegium Filozoficzno-Teologicznego, przy Klasztorze oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12 w Krakowie – wejście przez drzwi z tablicą „Klasztor Dominikanów”, krużganki i klasztorne Atrium – zobacz na mapie: http://fdol.pl/bazylika

Informacje: www.liturgiczne.es
Pytania: www.liturgia.dominikanie.pl/zapisy/espresso