STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MISJA: NIEBO – 3. ROCZNICA ŚMIERCI HELENY KMIEĆ

DATA ROZPOCZĘCIA: 24-01-2020 GODZINA: 17:30
PARAFIA: Libiąż, Parafia św. Barbary

OPIS WYDARZENIA:

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Misję: Niebo. Wydarzenie upamiętniające 3 rocznicę śmierci śp. Heleny Kmieć, które odbędzie się 24 stycznia 2020 roku w kościele pw. św. Barbary w Libiążu.

Program:

• 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 18:00 Msza Święta
  • 19:00 Muzyczne wspomnienie w Libiąskim Centrum Kultury – premiera płyty Helena. Muzyczna Biografia

24 stycznia 2017 roku do Pana odeszła śp. Helena Kmieć – świecka wolontariuszka misyjna działająca w Wolontariacie Misyjnym Salvator. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. Zaangażowana w wiele inicjatyw m.in. organizację Światowych Dni Młodzieży, pomoc w świetlicy Caritas, działalność duszpasterstwa akademickiego.

8 stycznia 2017 r. rozpoczęła posługę jako wolontariuszka misyjna w Boliwii, z zamiarem półrocznej pomocy Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba, gdzie została zamordowana.

Pragniemy utrwalić pamięć o śp. Helence, jej pięknym życiu, ofiarnym poświęceniu i miłości, którą dzieliła się z drugim człowiekiem. Chcemy, aby jej postawa pełna radości i pokory nieustannie inspirowała wielu. W ten wyjątkowy czas chcemy podziękować za życie ziemskie Helenki oraz modlić się o wyjątkową i wieczną misję dla niej jaką jest NIEBO.

Bp Jan Zając, emerytowany biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej
Ks. Stanisław Makowski, proboszcz Parafii pw. św. Barbary w Libiążu