STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA Z OBRZĘDEM KONSEKRACJI WDÓW

Msza Święta odpustowa z obrzędem konsekracji wdów

TYP WYDARZENIA: Sanktuarium św. Jana Pawła II,
DATA ROZPOCZĘCIA: 22-10-2019 GODZINA: 17:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

Mszę Świętą odpustową w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach odprawi Arcybiskup Marek Jędraszewski. Podczas Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd konsekracji wdów.

Impulsem do odnowienia starożytnych form życia poświęconego Bogu, wśród których znajduje się konsekracji wdów, stała się adhortacja apostolska Jana Pawła II Vita Consecrata. Po dwudziestu latach od jej ukazania się, coraz więcej kobiet po śmierci współmałżonka, pragnąc odpowiedzieć na odczytane wezwanie Boga, powierza Mu swoje życie na drodze rad ewangelicznych. Pragną w ten sposób całą swoją egzystencję oddać Umiłowanemu, aby posługiwał się nimi według swego zamysłu. W Polsce jest ich ponad trzysta. Również w naszej archidiecezji trwa przygotowanie kandydatek, które po konsekracji wchodzą na drogę stałej formacji.