STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ŚRODOWE SPOTKANIE FILMOWE

TYP WYDARZENIA: Pomoc Kościołowi w Potrzebie,
DATA ROZPOCZĘCIA: 14-11-2018 GODZINA: 19:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 22-11-2018 GODZINA: 00:00
MIEJSCE: Biuro Regionalne Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ul. Stradomska 6 w Krakowie
OPIS WYDARZENIA:

W listopadzie chcemy podjąć temat prześladowań chrześcijan w Pakistanie. Nie tak dawno obchodziliśmy X Dzień z Kościołem Prześladowanym, podczas którego szczególnie modliliśmy się za chrześcijan w Pakistanie.

Cały świat patrzy na dramat Asi Bibi, pakistańskiej chrześcijanki, która od prawie 10 lat przebywa w więzieniu za rzekome bluźnierstwo. W ostatnich dniach Sąd Najwyższy wydał wyrok, na mocy którego uniewinnia Asię.

Decyzja ta spowodowała manifestacje uliczne w większych miastach w Pakistanie islamskich ekstremistów, którzy domagają się kary śmierci dla Asi. Dramat trwa.

Na spotkaniu będziemy gościć twórców filmu “Uwolnić Asię Bibi”: Michała Króla oraz Macieja Grabysa, którzy opowiedzą o całej historii chrześcijanki, która ze względu na wiarę w Chrystusa już 10 lat jest prześladowana, więziona i odizolowana od świata.

Po spotkaniu oficjalne otwarcie wystawy nt. Pakistanu.

19:00 || Skrócona wersja filmu “Uwolnić Asię Bibi”
19:30 || Dyskusja
20:30 || Otwarcie wystawy nt. Pakistanu

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/706277329755872/

Filmem “Uwolnić Asię Bibi” chcemy przypomnieć światu o tym, że w jednym z pakistańskich więzień przebywa niewinnie skazana kobieta.
Zdjęcia do filmu były realizowane w maju 2014 w Pakistanie, Francji i Włoszech. W filmie wystąpiła rodzina Asii Bibi, prawnicy, dziennikarze i przyjaciele zaangażowani w sprawie jej uwolnienia a także Anne Isabelle Tollet – dziennikarka, autora książki “Bluźnierstwo”‘ która jako pierwsza nagłośniła historię Asii Bibi.

Scenariusz i reżyseria: Maciej Grabysa, Michał Król
Producent: ks Adam Parszywka, Ignacio Arsuaga, Tomasz Balon, Alvaro Zulueta
Produkcja: Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, Dom Wydawniczy Rafael, HazteOir.org, CitizenGo