STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE W LUDŹMIERZU

ORGANIZATOR: Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu
WWW: http://www.mbludzm.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski odprawi uroczystą Mszę odpustową ku czci Matki Bożej Wniebowziętej dla całego Podhala w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Jak co roku, trzy dni przed odpustem Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu, mają miejsce Rekolekcje Maryjne.

12-14 sierpnia (środa-piątek) – Rekolekcje Maryjne (Msze św. z kazaniem o godz. 6:30, 12:00, 18:00).

Rekolekcje prowadzi ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Hasłem rekolekcji jest motto sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję”.

14 sierpnia (piątek) – Wigilia Wniebowzięcia NMP

• 20:00 Msza św.
  • 21:00 Apel Jasnogórski
  • 22:00 Różaniec – III cz. w intencji zmarłych Dobroczyńców Sanktuarium
  • 23:00 Poeci góralscy o Janie Pawle II
  • 24:00 PASTERKA MARYJNA przy ołtarzu polowym (przewodniczy bp Roman Pindel) (srebrni jubilaci)

15 sierpnia (sobota) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust główny w Ludźmierzu

• 7:00 Msza św. w bazylice (neoprezbiterzy)
  • 9:00 Msza św. przy ołtarzu polowym (złoci jubilaci)
  • 11:30 UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA przy ołtarzu polowym (przewodniczy abp Marek Jędraszewski)
  • 15:00 Msza św. w bazylice
  • 17:30 Różaniec
  • 18:00 Msza św. w bazylice
  • 21:00 Apel Jasnogórski z zasłonięciem cudownej figury Matki Boskiej Ludźmierskiej

Na wszystkich Mszach 15 sierpnia jest poświęcenie ziół i kwiatów.

Przedłużeniem świętowania będą Podhalańskie Urodziny Jana Pawła II w niedzielę 16 sierpnia.