STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / VI PIELGRZYMKA ORGANISTÓW ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

VI Pielgrzymka Organistów Archidiecezji Krakowskiej

TYP WYDARZENIA: Pielgrzymka,
DATA ROZPOCZĘCIA: 29-02-2020 GODZINA: 09:30
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

ORGANIZATOR: Archidiecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej
OPIS WYDARZENIA:

Archidiecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej zaprasza na VI Pielgrzymkę Organistów Archidiecezji Krakowskiej i całego środowiska muzyków kościelnych do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, która odbędzie się 29 lutego 2020 roku (sobota przed I niedzielą Wielkiego Postu).

Program:

• od godz. 9. 30 – możliwość spowiedzi (kaplica pojednania)
  • 10.00 – powitanie i próba śpiewu wspólnego na liturgię Eucharystii (sala biała)
  • 10.30 – wykład nt. Jan Paweł II i muzycy ks. dr Bogusław Mielec z UPJPII (sala biała)
  • godz. 11.15 – sprawy organistowskie ważne i konieczne do podjęcia
  • 12.00 – Eucharystia dziękczynna w kościele głównym w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II ze śpiewaną litanią do świętego papieża (celebrans i homilia: ks. Grzegorz Lenart)
  • godz. 13. 15 – wspólny posiłek

Potwierdzenie obecności do 20 lutego 2020 r. drogą mailową: rtyrala@diecezja.krakow.pl  lub telefoniczną: 12 62 88 100.