STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 25. EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK IM. KS. K. SZWARLIKA

25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

DATA ROZPOCZĘCIA: 17-11-2018 GODZINA: 00:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 27-11-2018 GODZINA: 00:00
OPIS WYDARZENIA:

Już po raz 25. diecezja sosnowiecka zaprasza do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Eliminacje do Festiwalu odbywają się także na terenie archidiecezji krakowskiej.

Jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, serdecznie zaprasza do udziału!

Rejestracja Uczestników przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.mfkip.pl trwa do 27 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat i śpiewają solo, w duetach, chórach, zespołach czy scholach.

Przez cały grudzień eliminacje do Festiwalu będą odbywały się w 33 polskich miastach (Będzin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gdańsk, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lipsko, Lublin, Łambinowice, Łódź, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Wadowice, Warszawa i Wrocław) oraz na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Na terenie archidiecezji krakowskiej eliminacje odbędą się w Krakowie (1 grudnia) oraz Wadowicach (15 grudnia).

Wielki finał z udziałem najlepszych wykonawców odbędzie się w Będzinie w dniach 10-12 stycznia 2019 r., a Festiwal zwieńczy odbywający się 13 stycznia 2019 r. o godz. 16 Jubileuszowy Koncert Galowy. Całość przesłuchań i Koncert Galowy będą otwarte dla publiczności i transmitowane na żywo w Internecie.

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Polska Spółka Gazownictwa.