STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 25. ROCZNICA KORONACJI KORONAMI PAPIESKIMI PIETY BESKIDZKIEJ

25. rocznica koronacji koronami papieskimi Piety Beskidzkiej

TYP WYDARZENIA: wydarzenie religijne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 15-09-2018 GODZINA: 10:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 15-09-2018 GODZINA: 12:00
MIEJSCE: Sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku-Białej-Hałcnowie
PROWADZĄCY: Abp Marek Jędraszewski
WWW: www.parafiahalcnow.pl
E-MAIL: parafiahalcnow@wp.pl

OPIS WYDARZENIA:

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski 15 września o godz. 10.00 poprowadzi  uroczystości jubileuszowe 25. rocznicy koronacji koronami papieskimi Piety Beskidzkiej w Sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku-Białej-Hałcnowie.

17 października 1992 roku, Kongregacja do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wyraziła zgodę na koronację Piety Hałcnowskiej. Korony poświęcił w Rzymie papież Jan Paweł II. Koronacji cudownej figury Matki Bożej Hałcnowskiej dokonał 26 września 1993 roku metropolita krakowski ksiądz kardynał Franciszek Macharski wraz z arcybiskupem częstochowskim Stanisławem Nowakiem i biskupem bielsko-żywieckim Tadeuszem Rakoczym.