STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / AKCJA “MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”

Akcja “Milion dzieci modli się na różańcu”

TYP WYDARZENIA: Spotkanie modlitewne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 18-10-2020 GODZINA: 11:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 19-10-2020 GODZINA: 23:59
PARAFIA: Zakopane-Krzeptówki, Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

ORGANIZATOR: Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie"
WWW: https://acninternational.org/millionkidspraying/pl/
OPIS WYDARZENIA:

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do udziału w modlitewnej kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”. Celem tej inicjatywy modlitewnej – jak piszą organizatorzy na swoich stronach internetowych – jest przede wszystkim pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może lecieć jak strzała prosto do serca Boga i w ten sposób wywiera wielki wpływ. Jakże więc potężna jest modlitwa różańcowa, gdy dzieci modlą się o pokój i jedność w rodzinach, w ich własnym narodzie i na całym świecie!

Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: “Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci. Sam Jezus uczy nas: “Jeśli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3). W 2019 roku do kampanii przystąpiło ponad 100 placówek edukacyjnych, głównie katolickich: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, szkoły specjalne, oddziały szkolne w szpitalach, a także osoby indywidualne.

Dlaczego 18 października?

Październik jest tradycyjnie miesiącem różańca; 18-ty jest dniem świętego Łukasza Ewangelisty, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i według tradycji jest uważany za osobę bliską Matce Bożej.

Jak napisał papież Jan Paweł II w Liście Apostolskim “Rosarium Virginis Mariae”:

“Różaniec ze swej natury jest modlitwą pokoju z racji samego faktu, że polega na kontemplowaniu Chrystusa, który jest Księciem Pokoju i «naszym pokojem» (Ef 2, 14) (…) Różaniec, kierując nasze spojrzenie ku Chrystusowi, czyni nas również budowniczymi pokoju w świecie. Mając charakter nieustającego, wspólnego błagania, zgodnie z Chrystusowym wezwaniem, by modlić się «zawsze i nie ustawać» (por. Łk 18, 1), pozwala on mieć nadzieję, że również dzisiaj ‘walka’ tak trudna jak ta, która toczy się o pokój, może być zwycięska”.

Kampania “Milion dzieci modli się na różańcu” będzie trwać w szkołach i przedszkolach do 19 października.

Rejestracja: www.modlitwamilionadzieci.pl