STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / DZIŚ I JUTRO XV OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Dziś i jutro XV Ogólnopolska Zbiórka Żywności

Dziś i jutro XV Ogólnopolska Zbiórka Żywności
DATA ROZPOCZĘCIA: 08-12-2018 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 08-12-2018 GODZINA: 19:00
OPIS WYDARZENIA:

Prawie tysiąc młodych i starszych wolontariuszy weźmie udział w rozpoczynającej się dziś – 7 grudnia 2018 r. – o godz. 16.00 XV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, przeprowadzanej w ponad stu sklepach archidiecezji krakowskiej. Zebrane artykuły trafią na świąteczne stoły ubogich rodzin.

W sobotę zbiórka będzie trwała od 10.00 do 19.00. Sklepy, w których odbywa się zbiórka, są oznaczone plakatami, a wolontariusze zaopatrzeni w imienne identyfikatory. Do wózków znajdujących się za kasami można wrzucać trwałą żywność: mąkę, cukier, makarony, kasze, konserwy mięsne i rybne, ryż, słodycze, olej, bakalie, herbatę, kawę itp.

Organizowana przez Caritas w całej Polsce zbiórka pod hasłem „Tak, pomagam” pozwoli Parafialnym Zespołom Caritas na przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych dla najuboższych rodzin oraz samotnych, starszych i chorych osób. W poprzedniej zbiórce przed Wielkanocą wolontariusze krakowskiej Caritas zebrali ponad 25 ton żywności, którą następnie przekazali potrzebującym w parafiach.

Więcej informacji oraz lista sklepów na www.krakowcaritas.pl

ZOBACZ TAKŻE