STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / FESTIWAL „CZAS DLA NADZIEI”

Festiwal „Czas dla Nadziei”

Festiwal „Czas dla Nadziei”
TYP WYDARZENIA: Bp Robert Chrząszcz,
DATA ROZPOCZĘCIA: 02-07-2022 GODZINA: 10:00
MIEJSCE: Park im. H. Jordana
OPIS WYDARZENIA:

– Dla uchodźców z Ukrainy (i wraz z nimi) oraz rodzin, które je goszczą,  organizujemy festiwal „Czas dla Nadziei”. Wydarzenie odbędzie się 2 lipca br. w Parku im. Henryka Jordana między godz. 1000 a 2000. Pragniemy, by był to czas nadziei i radości, zwłaszcza dla kobiet i dzieci, które w Polsce znalazły schronienie przed śmiercią, głodem i bezdomnością – zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie będzie promowało wartości chrześcijańskie, choć nie będzie miało charakteru konfesyjnego; organizują je Stowarzyszenie Alpha Polska, Fundacja Davida Hathaway’a i Parafia Najświętszej Marii Panny z Lourdes w Krakowie, na terenie której leży Park Jordana. Naszą diecezję będzie reprezentował ks. bp Robert Chrząszcz.

W programie artystycznym wystąpią m.in. Lidia i Marcin Pospieszalscy z zespołem poszerzonym o artystów z Ukrainy. Będą artyści z Teatru Starego, Krakow Gospel Choir i Jarmuła Band. Lekarze Nadziei stworzą możliwość konsultacji medycznych. Caritas poprowadzi punkt konsultacji i informacji dla uchodźców.

Planowana jest strefa dla dzieci, z zajęciami prowadzonymi pod okiem doświadczonych organizatorów. Zajęcia sportowe poprowadzi Stowarzyszenie SIEMACHA; będą warsztaty plastyczne, solne, występy klauna, zabawy w dmuchanych zamkach i na trampolinach. W loterii fantowej będzie można wygrać hulajnogi elektryczne.

Szczegóły programu (po polsku i ukraińsku) można znaleźć na stronie:

PL https://fb.me/e/1VrQAx7fG i UA https://fb.me/e/1zgpz0Y3Q

Galeria

ZOBACZ TAKŻE