STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / III MIĘDZYNARODOWY KONGRES DLA MAŁŻEŃSTWA I RODZINY

III Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny

III Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny
TYP WYDARZENIA: wydział duszpasterstwa rodzin,
DATA ROZPOCZĘCIA: 13-11-2024 GODZINA: 08:30
DATA ZAKOŃCZENIA: 15-11-2024 GODZINA: 18:00
MIEJSCE: Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!” w Krakowie na Białych Morzach
OPIS WYDARZENIA:

Odpowiedzialne rodzicielstwo — to ono znajdzie się w centrum III Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństwa i Rodziny. Jako motto spotkania, które od 13 do 15 listopada 2024 r. będzie odbywać się Krakowie, wybrano słowa prof. Stanisława Grygiela: „Rodzenie, a nie samotność, jest wpisane w bycie człowieka osobą”.  To kontynuacja dwóch wcześniejszych edycji wydarzenia, które odbywało się w 2018 i 2022 r. Po refleksji nad encykliką „Humanae vitae” oraz okresem narzeczeństwa i pierwszych lat małżeństwa, organizatorzy Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństwa i Rodziny zapraszają do pochylenia się nad tematyką odpowiedzialnego rodzicielstwa. Jak podkreślają, związana jest ona z pytaniem o fundamenty antropologii małżeństwa. – Dotyka kwestii związanych z osobowym wzrostem i rozwojem wzajemnej miłości małżonków, gdzie jak zauważa św. Jan Paweł II, wypełniają oni w tej dziedzinie swe „obowiązki wobec Boga, wobec siebie samych, rodziny i społeczeństwa, przy należytym zachowaniu porządku rzeczy i hierarchii wartości” – mówią twórcy wydarzenia.

III Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny to wydarzenie wielowymiarowe, a wśród prelegentów, którzy wezmą w nim udział, znaleźli specjaliści z całego świata. Do Krakowa przybędą m.in. prof. Mary Eberstadt (USA) czy kard. Willem J. Eijk (Holandia).

Formularz zapisów zostanie otwarty 3 września 2024 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kongresrodzin.pl.

ZOBACZ TAKŻE