STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / JAK MYŚLI PAPIEŻ FRANCISZEK – SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻKI O OJCU ŚWIĘTYM

Jak myśli papież Franciszek – spotkanie z autorem książki o Ojcu Świętym

TYP WYDARZENIA: Franciszkanie,
DATA ROZPOCZĘCIA: 28-11-2018 GODZINA: 19:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 28-11-2018 GODZINA: 22:00
PARAFIA: Kraków, Bazylika Mniejsza św. Franciszka z Asyżu

ORGANIZATOR: Wydawnictwo Bratni Zew
WWW: https://bratnizew.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Wydawnictwo Bratni Zew serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Massimem Borghesim i ks. dr. hab. Robertem Woźniakiem! Wszystko za sprawą książki prof. Borghesiego “Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19:00 w auli bł. Jakuba (ul. Franciszkańska 4, wejście od strony Plant).

Wstęp wolny!

Wspominana książka prof. Borghesiego jest pozycją wyjątkową wśród wielu książek poświęconych papieżowi Franciszkowi. Borghesi analizuje biografię Bergoglia z nieco odmiennego punktu widzenia – konstruuje rzetelne studium docierając w nim do źródeł myśli Franciszka, by następnie prześledzić jej intensywny rozwój. Dzięki tej publikacji możemy nie tylko prześledzić intelektualny i duchowy rozwój Bergoglia, ale też lepiej zrozumieć obecną działalność papieża, jego troskę o ubogich i odrzuconych, niestrudzoną posługę duszpasterską i przeprowadzane przez niego reformy.