STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KRAKOWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

Krakowski Orszak Trzech Króli

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 06-01-2020 GODZINA: 10:00
PARAFIA: Kraków-Wawel, Parafia archikatedralna św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Wacława

OPIS WYDARZENIA:

Już po raz dziesiąty ulicami Krakowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie, którego tegorocznym hasłem jest: „Cuda, cuda ogłaszają”, odbędzie się w poniedziałek, 6 stycznia. Pochody rozpoczną się o godz. 11.00. Wcześniej o godz. 10.00 Zostanie odprawiona Msza Święta przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Wawelu.

Korowodom towarzyszyć będą kolędnicy, dzieci i młodzież szkolna przebrana za rycerzy i damy dworu, muzykanci, a wśród nich m.in. Kapela z Bronowic, a także Lajkonik.  O godz. 12.00 orszaki tradycyjnie spotkają się na Rynku Głównym przed sceną, gdzie będzie na nie czekać żłóbek i Święta Rodzina. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na działalność charytatywną Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.