STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / „MAŁŻEŃSTWO – PROJEKT NA CAŁE ŻYCIE” W LUDŹMIERZU

PARAFIA: Ludźmierz, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

PROWADZĄCY: abp Marek Jędraszewski
OPIS WYDARZENIA:

7 października w niedzielę o godzinie 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu abp Marek Jędraszewski przewodniczy Mszy św. w ramach rejonowego spotkania „Małżeństwo – projekt na całe życie”.

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w naszej Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

Obok wydarzeń centralnych, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji. Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami, chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy zostały objęte jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem:

„Małżeństwo – projekt na całe życie”.

Serdecznie zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na najbliższe, ostatnie już spotkanie rejonowe, które odbędzie się 7 października br. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.15 prelekcją na temat: Pomoc łaski Bożej, która wspiera i umacnia dobrą wolę ludzi, który wygłosi o. prof. dr hab. Jarosław Kupczak. Następnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. Po Mszy św. będzie modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem i indywidualne błogosławieństwo.