STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. DLA WSPÓLNOTY ENCHRISTO

DATA ROZPOCZĘCIA: 07-03-2021 GODZINA: 14:30
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

W niedzielę, 7 marca o 14.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. dla wspólnoty EnChristo.

EnChristo działa nieprzerwanie od 1995 roku, a w roku 2015 kard. Stanisław Dziwisz erygował je jako publiczne stowarzyszenie wiernych Archidiecezji Krakowskiej, nadając mu kanoniczną osobowość prawną.

– Od początku byliśmy oddaną sobie wspólnotą, ukierunkowaną na posługę, ale z uwagi na to ukierunkowanie woleliśmy nazywać siebie zespołem posługującym. Kiedy wyklarowały się nasze wartości i wizja, zaczęliśmy więcej wagi przywiązywać do wzajemnych relacji i odważniej nazywać siebie wspólnotą, jednak wspólnoty nie traktujemy jako celu samego w sobie. Raczej jesteśmy zespołem, który staje się wspólnotą. Jesteśmy sobie tym bardziej bliscy, im bardziej spotykamy się w Bogu. Indywidualne zbliżanie się ku Bogu każdego z nas ma ze swej natury charakter wspólnototwórczy – czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia EnChristo.

Mozaika w grafice – fot.: Sanktuarium św. Jana Pawła II