STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / OPŁATEK MŁODYCH

DATA ROZPOCZĘCIA: 18-12-2021 GODZINA: 12:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

Jak co roku, w sobotę przed czwartą Niedzielą Adwentu zapraszamy młodzież archidiecezji z duszpasterzami do spotkania opłatkowego z  arcybiskupem Markiem Jędraszewskim w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Adwent to czas trwania w gotowości na spotkanie z przychodzącym Jezusem. W tej atmosferze oczekiwania Rada Młodzieży oraz reprezentanci ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych spotykają się z księdzem arcybiskupem, aby przełamując się tradycyjnie opłatkiem złożyć sobie życzenia na nadchodzące święta. Najważniejszym punktem spotkania jest Eucharystia, która jest celem i źródłem wszystkich działań duszpasterstwa młodzieży.

Plan wydarzenia:

🌲10:30 Spotkanie z bp. Robertem Chrząszczem dla duszpasterzy pracujących z młodzieżą (budynek wolontariatu) – dla młodzieży możliwość zwiedzania wystawy “Śladami Jezusa” (własne bilety) oraz próba muzyczna
🌲12:00 Eucharystia pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego (dolny Kościół)
🌲13:00 spotkanie opłatkowe i poczęstunek

Wszystkich, którzy planują wziąć udział w wydarzeniu, zachęcamy do zgłoszenia się przez formularz.