STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI XIX DNIA PAPIESKIEGO – DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

Msza Święta z okazji XIX Dnia Papieskiego – Dzieło Nowego Tysiąclecia

TYP WYDARZENIA: Kard. Stanisław Dziwisz,
DATA ROZPOCZĘCIA: 13-10-2019 GODZINA: 10:00
MIEJSCE: Sanktuarium św. Jana Pawła ii w Krakowie na Białych Morzach
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

ORGANIZATOR: Fundacja Działa Nowego Tysiąclecia
WWW: https://dzielo.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, które brzmi „Wstańcie, chodźmy!” ogłosił Przewodniczący Rady Fundacji, ks. Kard. Kazimierz Nycz podczas wczorajszej konferencji prasowej. Hasło to tytuł książki Jana Pawła II, którą napisał w 2004 r. Hierarcha zauważył, że tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 40 rocznicę I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Wizyty, która była nie mniej ważna jak sam jego wybór na Stolicę Piotrową.

Archidiecezja Krakowska bardzo żywo włącza się w obchody tego dnia. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz z tej okazji odprawi MSzę Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego!