STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / PIELGRZYMKA KOLEJARZY

DATA ZAKOŃCZENIA: 08-09-2018 GODZINA: 17:00
MIEJSCE: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

ORGANIZATOR: Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy, Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, Związki Zawodowe oraz kierownictwa jednostek organizacyjnych z terenu Małopolski
PROWADZĄCY: Abp Marek Jędraszewski
WWW: kskp.pl
OPIS WYDARZENIA:

8 września 2018 r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach  przybędą kolejarze z XVI Ogólnopolską Pielgrzymką, by dziękować Bogu Miłosiernemu za otrzymane dary i polecać sprawy Ojczyzny, Polskiej Kolei, kolejarzy z rodzinami, rencistów, emerytów i prosić o błogosławieństwo we wszystkich sprawach, które dotyczą całego kolejarskiego środowiska. Pielgrzymka ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania niepodległości, więc szczególnie będziemy dziękować Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny.

Trud zorganizowania wzięli na siebie, jak dotychczas, krakowscy kolejarze z Duszpasterzem Kolejarzy Archidiecezji Krakowskiej ˜– ks. prałatem Grzegorzem Szewczykiem, w  łączności z Duszpasterzem Krajowym – ks. prałatem Eugeniuszem Zarębińskim i ks. Ryszardem Marciniakiem – Moderatorem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Koordynatorem działań są kolejarze z KSKP Koło w Krakowie.

W tym roku hasłem Pielgrzymki jest hasło roku kościelnego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Św.”.

Pielgrzymi zgromadzą się przy ołtarzu polowym, gdzie o godz. 10:00 ks. moderator KSKP wygłosi prelekcję nt: „Boże drogi z Maryją do niepodległości Polski”. Następnie  wyruszymy na drogę krzyżową, nawiązując do udziału patronów Polski, naszych świętych i błogosławionych przez oddanie i wstawiennictwo u Boga o upragnioną wolność.

Główną częścią pielgrzymki jest uroczysta Eucharystia w Sanktuarium, której będzie przewodniczył J. E. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z udziałem duszpasterzy kolejarzy.  W liturgii jak zawsze posługują kolejarze.

Na Pielgrzymce będą obecne liczne sztandary i orkiestra kolejowa.

Pielgrzymka zakończy się po nabożeństwie Godziny Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Organizatorzy: Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy,  Katolickie Stowarzyszenie, Kolejarzy Polskich, Związki Zawodowe, Kierownictwa jednostek organizacyjnych z terenu Małopolski

serdecznie zapraszają

Kolejarzy z całej Polski wraz z rodzinami, Emerytów i Rencistów, Sympatyków oraz wszystkich współpracujących z Koleją czy  związanych w jakikolwiek sposób z koleją, do licznego udziału.

8 września 2017 r. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 10:00 przy ołtarzu polowym.

W imieniu Organizatorów
Stanisław Nawara (KSKP Koło w Krakowie)