STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / #REKODZIĘKCZYNIENIE – 46. PIELGRZYMKA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

#REKODZIĘKCZYNIENIE – 46. PIELGRZYMKA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

TYP WYDARZENIA: Spotkania formacyjne i modlitewne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 01-09-2018 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 01-09-2018 GODZINA: 13:00
MIEJSCE: Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
PARAFIA: Kalwaria Zebrzydowska, Bazylika Matki Bożej Anielskiej

ORGANIZATOR: Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej
PROWADZĄCY: Abp Marek Jędraszewski
WWW: krakow.oaza.pl
E-MAIL: oaza@diecezja.pl

OPIS WYDARZENIA:

#REKODZIĘKCZYNIENIE. WSZYSCY RAZEM!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 46. PIELGRZYMCE DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ, dnia 1 września 2018 r. o godz. 9.00, która zgromadzi na wspólnej modlitwie: Ruch Światło – Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św., Grupy Apostolskie RAM, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Podczas Mszy Św. zostaną pobłogosławieni nowi Animatorzy Ruchu Światło – Życie oraz nowe Pary Rejonowe Domowego Kościoła.

W Roku Duszpasterskim przeżywanym pod hasłem: JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM, chcemy prosić Matkę Bożą Kalwaryjską, by nas przygotowała na przyjęcie Ducha Św. do podjęcia naszej odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła.

Chcemy podziękować za czas wakacyjnych rekolekcji i prosić świętych patronów naszych wspólnot o potrzebne łaski na nowy rozpoczynający się Rok Formacyjny.

Przeżywając w tym roku 40-lecie wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, chcemy podziękować za całe Jego dzieło a w nim za inicjatywę Pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej, w której będziemy uczestniczyć po raz czterdziesty szósty.

Zapraszamy Kapłanów, Siostry Zakonne, Animatorów, Dzieci, Młodzież, Rodziny i Wszystkich, którzy przeżywają teraz rekolekcje wakacyjne do #REKODZIĘKCZYNIENIA.