STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / WIELKI SPŁYW KAJAKOWY NA 100 LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

Wielki Spływ Kajakowy na 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II

TYP WYDARZENIA: 100-lecie,
DATA ROZPOCZĘCIA: 09-07-2020 GODZINA: 08:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 15-07-2020 GODZINA: 08:00
ORGANIZATOR: Duszpasterstwa Akademickie Krakowa
WWW: http://splyw100lecia.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Karol Wojtyła niejednokrotnie towarzyszył studentom na górskich szczytach, czy podczas spływów kajakowych, dzięki którym stał się dla nich jak “Wujek”. Mówił on, że “wypoczywa się w całej głębi, gdy kontakt z ów przyrodą staje się kontaktem z Bogiem obecnym w przyrodzie i obecnym w duszy ludzkiej”.

My – studenci Krakowa podczas najbliższych wakacji, aby uczcić stulecie narodzin Jana Pawła II, pragniemy zasmakować tego wypoczynku, który był mu tak szczególnie bliski czyli na kajakach i z wiosłami w rękach. Wierzymy, że będzie to czas nawiązania pięknych przyjaźni, głębokiej modlitwy, pięknej muzyki i obcowania z naturą

Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w okolicach Spychowa, do którego zapewniony zostanie dojazd pociągiem z Krakowa. Stamtąd każdego dnia studenci będą wyruszać na wyprawę po rzece Krutyni. Oprócz spływu będą organizowane wydarzenia towarzyszące, takie jak: wyprawy rowerowe lub piesze, mecze piłki nożnej, konferencje, czy wieczorne spotkania. W planach są również liczne spotkania z gośćmi, koncerty i co najważniejsze codzienne Msze Święte. Nie zabraknie czasu na integrację, przy wspólnych posiłkach na świeżym powietrzu, przy grach i zabawach, albo podczas spacerów, czy wspólnej modlitwie.

ZOBACZ TAKŻE