STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / XVII MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „NASZE DZIEDZICTWO – POLSKA”

XVII Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej „NASZE DZIEDZICTWO – POLSKA”

TYP WYDARZENIA: Przegląd Pieśni Patriotycznej,
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-11-2019 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 17-11-2019 GODZINA: 22:00
PARAFIA: Kraków-Szklane Domy, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej

ORGANIZATOR: Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej / Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
WWW: kuratorium.krakow.pl
OPIS WYDARZENIA:

Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej przy wsparciu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszają do wzięcia udziału w XVII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej organizowanym z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. To niepowtarzalna okazja do krzewienia patriotyzmu i miłości do Ojczyzny poprzez śpiew i wspólną modlitwę, wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Małopolski Koncert Przeglądowy rozpocznie się 16 listopada 2019 roku od godziny 9:00, w Auli Kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej, osiedle Szklane Domy 7 w Krakowie. Kolejnego dnia, w niedzielę 17 listopada o godz. 18:30, we wspomnianym wcześniej miejscu odbędzie się Koncert Galowy Laureatów, w którym uczestniczyć będą wyróżnione chóry, zespoły, soliści oraz zaproszeni artyści. Nastąpi też ogłoszenie rekomendacji do udziału w finale ogólnopolskim. Koncert będzie poprzedzać Msza Święta za Ojczyznę i dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II o godzinie 17:00. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

„Wszystkich serdecznie zapraszamy do włączenia się w to znakomite wydarzenia, które pozwala wzbudzić patriotycznego ducha w każdym uczestniku konkursu, ale również w widzach przysłuchujących się występom uczestników” – zachęcają organizatorzy. Regulamin Przeglądu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronach internetowych krakow.ksm.org.pl oraz kuratorium.krakow.pl

Głównym organizatorem XVII Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej jest Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej przy wsparciu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Parafii MB Częstochowskiej oraz Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka.

Nad XVII Małopolskim Przeglądem Pieśni Patriotycznej patronaty honorowe objęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski oraz Pan Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski.