STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA „KOŚCIÓŁ W UJĘCIU HISTORYCZNO-PRAWNYM”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kościół w ujęciu historyczno-prawnym”

TYP WYDARZENIA: UPJP2,
DATA ROZPOCZĘCIA: 10-06-2024 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 11-06-2024 GODZINA: 18:00
MIEJSCE: Bernardyńska 3
OPIS WYDARZENIA:

Szkoła Doktorska na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową w 70. rocznicę usunięcia Wydziału Teologicznego ze struktury Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. “Kościół w ujęciu historyczno-prawnym”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2024 r. w Auli UPJPII, przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie.

70. rocznica tego smutnego wydarzenia, którym było usunięcie Wydziału Teologicznego UJ przez władzę PRL, a którego bezpośrednim kontynuatorem był najpierw Papieski Wydział Teologiczny, następnie Papieska Akademia Teologiczna, a teraz jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, skłania nas do refleksji nad rolą, funkcją i sytuacją prawną Kościoła w dziejach. W trakcie konferencji chcielibyśmy pochylić się w szczególności nad polską perspektywą wspomnianego wyżej zagadnienia, ale nie zamykamy się także na perspektywę innych państw świata.

Więcej szczegółów tutaj.