STRONA GŁÓWNA / ŚDM KRAKÓW 2016

ŚDM KRAKÓW 2016

ŚDM trwa!

Czy życie bez ŚDM jest możliwe? Nie. Ponieważ ŚDM to coś więcej niż wydarzenie. To doświadczenie spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem, które trzeba odnawiać i rozwijać każdego dnia.

Przed nami wiele nowych wyzwań. Wspólnie obieramy #KierunekPanama, podejmując kolejne inicjatywy. Po ŚDM w Krakowie robi to już wiele wspólnot, grup, środowisk i społeczności. Mocno doświadczyliśmy tego podczas wspólnych wydarzeń: koncertu w krakowskiej TAURON Arena w listopadzie 2016 roku oraz w lipcu 2017, świętując rocznicę ŚDM. To, że wspólnie, za każdym razem, udaje się stworzyć niezwykłą atmosferę, świadczy o tym, że owoce spotkania młodych są widoczne przede wszystkim w każdym z nas, w naszych historiach. W listopadzie 2017 roku wydana została także książka Młodość – Projekt Życia, zawierająca inspirujące i motywujące do działania historie uczestników ŚDM z całej Polski i zagranicy.

Teraz Twój krok – działaj i inspiruj innych! Wejdź na stronę www.krakow2016.com i podziel się swoim świadectwem oraz zaproś na wydarzenia organizowane w Twoim środowisku!

Zainspiruj się!

krakow2016.com
 facebook.com/projektzycia

Z Krakowa do Panamy

Pamiętasz, jak niesamowitym miejscem był Kraków w lipcu 2016 roku?
Chcesz przeżyć jeszcze raz te same emocje? Tęsknisz za tamtym czasem, tamtymi ludźmi, tamtym sobą?
Pragniemy, aby młodzież archidiecezji krakowskiej wspólnie przygotowała się do ŚDM w Panamie. Nawet jeśli nie wszyscy będą mogli tam pojechać, jest to dla nas wielka szansa trwania we wspólnocie, której fundamentem jest Jezus – tak, aby Światowe Dni Młodzieży znowu mogły przemienić nas i dać nam siłę do zmieniania świata!

Pojedź z nami do Panamy!

panama.diecezja.pl
 facebook.com/panama.diecezja
 facebook.com/swiatowydzienmlodziezy

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM:

sdm.org.pl
 facebook.com/KDM.krajowe

Podsumowanie ŚDM w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka w 2016 roku, to ogromne doświadczenie dla młodzieży, będącej głównym organizatorem ŚDM w swoich parafiach i wspólnotach. Młodzi podczas przygotowań uczyli się pracy zespołowej, aktywnego działania na rzecz wspólnoty chrześcijańskiej, pokoju, szerzenia idei miłosierdzia. To także nauka wielokulturowości i miłości do bliźniego oraz okazja do ukazania światu siły polskiego Kościoła, jego energii, radości i dynamizmu.

ŚDM zgromadziły ponad 2 miliony osób z całego świata. Posługę pełniło 15 480 tys. wolontariuszy, 11 480 tys. księży, a pośród 825 przybyłych biskupów, 315 prowadziło katechezy. Festiwal Młodych wraz z Centrum Powołaniowym przedstawiło aż 460 propozycji! Wydarzenie wywarło również wpływ na Polskę i miasto Kraków, promując je na niespotykaną dotąd skalę.

Wszystkie materialne rzeczy pozostałe po Światowych Dniach Młodzieży trafiły i wciąż są przekazywane na rzecz wielu instytucji: stowarzyszeń, fundacji, ośrodków pomocy, szkół, parafii, duszpasterstw i zakonów. Łącznie przekazano 14 657 plecaków pielgrzyma oraz ponad 60 komputerów.

Zobacz jak wyglądały ŚDM w Krakowie:

archive.krakow2016.com
 facebook.com/swiatowydzienmlodziezy