STRONA GŁÓWNA / ORA ET LABORA DUSZPASTERSTWO LUDZI PRACUJĄCYCH

ORA ET LABORA DUSZPASTERSTWO LUDZI PRACUJĄCYCH

Zapewne nikt nie jest w stanie przewidzieć, w jakim kierunku potoczą się zmiany w otaczającym nas  świecie. Wydaje się, że ta nieprzewidywalność oraz szybkie tempo zmian będą nam już towarzyszyć na stałe. W tej sytuacji trudno mówić o stabilności i bezpieczeństwie zawodowym, a coraz większą cenę ma nadzieja, że mamy się do kogo odwołać i nie jesteśmy sami nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nie sposób tego osiągnąć bez wiary w Boga.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób różnych zawodów i stanów, które w realiach współczesnego rynku pracy próbują świadomie przeżywać swoje chrześcijaństwo oraz formować sumienie i postawy życiowe w oparciu o Ewangelię.

Co robimy w Duszpasterstwie Ludzi Pracujących?

• Karmimy się Słowem Bożym i Eucharystią, tworzymy zdrowe relacje oraz wykonujemy rzetelnie i odpowiedzialnie każdą pracę, którą powinniśmy wykonać.
  • Raz w miesiącu spotykamy się na wspólnej Eucharystii w kościele św. Józefa przy klasztorze Sióstr Bernardynek w Krakowie. Po Eucharystii spotkanie w szerszym gronie, na którym omawiamy jeden temat. Spotkanie ma charakter otwarty – serdecznie zapraszamy!
  • W każdym tygodniu spotykamy się w mniejszych grupach. Celem tych spotkań jest wzajemne wspieranie się w najważniejszym obszarze naszej pracy – zamykaniu spraw.

oraetlabora.krakow@gmail.com

Ks. Lucjan Bielas – 602 765 467

Miejsce spotkań:

Kościół Św. Józefa przy klasztorze Sióstr Bernardynek  ul. Poselska 21, Kraków
Msza święta w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.30, po Mszy świętej spotkanie w salce.

Zapraszamy na naszą stronę: www.ora-et-labora.weebly.com