STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / WADOWICKIE ŚWIĘTOWANIE 10. ROCZNICY KANONIZACJI JANA PAWŁA II

Wadowickie świętowanie 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

TYP WYDARZENIA: Koncert,
DATA ROZPOCZĘCIA: 27-04-2024 GODZINA: 19:00
PARAFIA: Wadowice, Parafia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

OPIS WYDARZENIA:

27 kwietnia 2024 roku przypada 10. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Z tej okazji Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Paweł II w Wadowicach oraz Gmina Wadowice zapraszają na muzyczne wydarzenie pt. „Santo, santo”. Jego częścią będzie koncert zespołu GGDuo, który tworzy małżeństwo Gabrieli i Wojciecha Gąsiorów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00 w wadowickiej bazylice Ofiarowania NMP.

W 10. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II papieskie Muzeum zaprasza na wspólne dziękczynienie za dar świętości jego życia. W muzycznym wydarzeniu „Santo, santo” wystąpi zespół GGDuo, który tworzą Gabriela i Wojciech Gąsiorowie. Para to absolwenci Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Małżeństwo od wielu lat tworzy własne kompozycje, które nie ograniczają się do jednego wybranego gatunku. Poprzez muzykę, w której wykorzystują śpiew oraz wiele instrumentуw (gitary akustyczne, basowe, instrumenty klawiszowe, perkusyjne, saksofon, kalimbę i inne), dzielą się dobrym słowem i własnymi doświadczeniami. W ich utworach łatwo dostrzec inspirację wartościami bliskimi Ojcu Świętemu.