STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MĘSKIE OBLĘŻENIE DOMU ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY 15 WRZEŚNIA 2018

Męskie Oblężenie Domu św. Siostry Faustyny 15 września 2018

DATA ROZPOCZĘCIA: 15-09-2018 GODZINA: 10:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 15-09-2018 GODZINA: 17:00
MIEJSCE: Dom Św. Faustyny Ostrówek
PROWADZĄCY: Ks. Bogusław Kowalski
WWW: https://domfaustyny.pl
E-MAIL: arturwaldemar1@wp.pl

OPIS WYDARZENIA:

PROGRAM SPOTKANIA

10:00 – Powitanie: Siostra Weronika, Jacek Piotrowicz, muzyka, śpiew
10:20 – Katecheza nr 1. TOŻSAMOŚĆ MĘŻCZYZNY. Co nas wyróżnia, jakie mamy zadania, jakie obdarowania, w jakie wpadamy zasadzki zła. Nasza tożsamość ukierunkowana na tożsamość Jezusa – Syna Bożego. Relacja z ojcem, relacja z Ojcem w Niebie.
11:00 – Dzielenie w grupach: 1. Moja relacja z ojcem, 2. Moja relacja z Ojcem w Niebie, 3. Moje problemy jako mężczyzny.
* nikt nie zostaje przymuszany do wypowiedzi, zasada grup – pełna dyskrecja, bez komentarzy, dzielenie się tylko swoimi własnymi przemyśleniami
11:45-12:30 – Wprowadzenie do dobrej spowiedzi świętej (5 warunków dobrej spowiedzi – ks. Bogusław Stanisław Kowalski). Spowiedź święta.
12:30-14:00 – przerwa obiadowo-rekreacyjna (catering), możliwość spowiedzi świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Pielgrzyma, zwiedzania domu św. Faustyny.
14:00 – Katecheza nr 2. MĘSKA WIARA WE WSPÓŁCZESNOŚCI. Czego się wstydzimy w wyznawaniu wiary, wezwanie Jezusa do głoszenia Królestwa Bożego w odniesieniu do konkretnych dzisiejszych naszych realiów życia. Zagrożenia: skrajności w wierze – ekstremizm lub dewiacja. Jezu ufam Tobie – po męsku.
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z muzyką i śpiewem
15:30 – Msza święta
16:30-17:00 – PRZYJĘCIE JEZUSA JAKO PANA. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie – poprowadzą doświadczeni wstawiennicy z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie: Jacek Piotrowicz z Odnowy w Duchu Świętym oraz Robert Skassa z Domowego Kościoła – Ruch Światło Życie.