STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MSZA ŚW. DLA PRACOWNIKÓW KURII

Msza św. dla pracowników Kurii

W święto patronów Europy świętych Cyryla i Metodego bp Janusz Mastalski przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich. W Eucharystii wzięli udział pracownicy kurii metropolitalnej, którzy w każdy czwartek gromadzą się na Eucharystii przy relikwiach św. Jana Pawła II.

W krótkiej homilii hierarcha nawiązał do Liturgii Słowa z dzisiejszego święta mówiąc, że nakaz Pana Jezusa “idźcie” zachęca nas wszystkich do podjęcia inicjatywy, do dokonywania jakiejś decyzji. Z drugiej jednak strony trzeba wiedzieć w jakim kierunku należy pójść. “Czasami jesteśmy na jakimś zakręcie życiowym, boimy się iść dalej. Słowo Boże nas mobilizuje do podjęcia decyzji, do postawienia kroku do przodu, bo to jest dobry kierunek” – mówił hierarcha. Natomiast sami, bez wsparcia Jezusa, bez Jego towarzyszenia nie jesteśmy w stanie nic zrobić. “Tylko z Nim, z Jezusem możemy realizować to, co zamierzamy. Mówię to także w kontekście mojej niedawno rozpoczętej posługi biskupiej” – podkreślał bp Mastalski.
Ks. Paweł Kummer | Archidiecezja Krakowska