STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: WYPEŁNIENIE PRAWA. ROZWAŻANIE NA ŚWIĘTO ŚW. RODZINY, ROK B

#DobraNowina: Wypełnienie Prawa. Rozważanie na święto św. Rodziny, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Święta Bożego Narodzenia są określane jako najbardziej rodzinny czas w całym roku. Wielu podejmuje spore wysiłki, aby w tym czasie udało się zebrać całą rodzinę.

Rodzina to najmniejsza komórka społeczna i od mocnej rodziny, ze zdrowymi zasadami postępowania, zależy przyszłość naszej Ojczyzny i przyszłość Kościoła.

Przeżywamy dziś niedzielę św. Rodziny. Rozważamy scenę ofiarowania Jezusa w świątyni. Pierwsze, co uderza w tej scenie, to posłuszeństwo Maryi i Józefa przepisom prawa. Jest ono dla nich instrukcją, według której postępują krok po kroku.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska