STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NOWE ŻYCIE. ROZWAŻANIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU B

Dobra Nowina: Nowe życie. Rozważanie na XXX Niedzielę Zwykłą roku B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Pewnie zdarza nam się czasami ponarzekać. A to znowu kłótnia w domu, niezrozumienie przez innych, brak czasu na realizacje swoich pasji czy dodatkowe zadanie do wykonania. Wszystkie te nasze problemy bledną, gdy pojawia się brak zdrowia, niepełnosprawność czy kalectwo.

Bartymeusz był niewidomy. Nie mógł zobaczyć Jezusa, ale wiedział że coś szczególnego dzieje się w mieście. Nie wiemy czy słyszał wcześniej o Mistrzu z Nazaretu, jednak musiał dowiedzieć się na tyle dużo, że postanawia spróbować zwrócić uwagę Jezusa na siebie, dlatego krzyczy: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska