STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: KRÓL WSZECHŚWIATA. ROZWAŻANIE NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, ROK B

Dobra Nowina: Król Wszechświata. Rozważanie na XXXIV Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Pewnie niektórzy z nas, gdy byli dziećmi i słuchali bajkowych opowiadań, marzyli o tym, aby, gdy dorosną, zostać księciem, królem, księżniczką, bo wydawało się, że ich życie jest beztroskie, łatwiejsze, mogą rządzić innymi, wszyscy słuchają ich poleceń. Z czasem przekonaliśmy się prawdziwe królowanie nie polega tylko na tym. Może dobrym obrazem będzie zasada, że to kapitan podczas awarii statku opuszcza go jako ostatni, czyli musi zadbać o wszystkich powierzonych swojej pieczy i wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, sam ryzykując własnym życiem.

Taki właśnie obraz ukazuje nam Chrystus Król Wszechświata. On nie jest zwykłym królem. Nie zasiada na pięknym wyniosłym tronie, lecz zajmuje miejsce na krzyżu. Jego głowy nie zdobi korona złota, lecz cierniowa. Nie ma na sobie bogatych klejnotów ani dostojnych szat. Jego królestwo nie jest z tego świata. Przypominał to kilka razy podczas ziemskiej wędrówki, że kto być chce być pierwszym w jego Królestwie, musi być sługą i niewolnikiem wszystkich.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska