STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NIE MA GO TU… TO GDZIE JEST? ROZWAŻANIE NA WIELKĄ SOBOTĘ, ROK C

Dobra Nowina: Nie ma Go tu… To gdzie jest? Rozważanie na Wielką Sobotę, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Ewangelia Wigilii Paschalnej jest najlepszym komentarzem do tytułu serii naszych rozważań. Bo to właśnie to wydarzenie, którego opis dziś słyszymy jest ową „Dobrą Nowiną”. Zakomunikowali ją niewiastom dwaj mężowie w lśniących szatach spotkani przez nie u grobu: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tu. Zmartwychwstał!”.

I to zdanie jest dla nas dziś drogowskazem. Drogowskazem ku czemu? Ku spotkaniu z Chrystusem Zmartwychwstałym. Sensem naszego życia nie jest bowiem wiara w zmartwychwstanie, lecz spotkanie Zmartwychwstałego! To dwie różne sprawy! To ono przemienia wewnętrznie człowieka. Wiara w zmartwychwstanie wcale nie zabierze nam strachu przed śmiercią. Zresztą widzimy to dobitnie. Każdy z nas pewnie w nie wierzy… a jednak boimy się śmierci. Dopiero spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa sprawi, że niczego się nie będziemy lękać!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska