STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: BÓG JEST MIŁOŚCIĄ. ROZWAŻANIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK C

Dobra Nowina: Bóg jest miłością. Rozważanie na V Niedzielę Wielkanocną, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Po ludzku sytuacja w Wieczerniku wydaje się wydaje się trudna. Najpierw przegadywanie się, który z Apostołów jest największy. Teraz ujawnienie zdrajcy, normalnie trzeba by było powiedzieć, że to jakaś porażka. A Jezus wypowiada słowa: „Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został otoczony chwałą”. Jezus widzi inaczej, widzi więcej.

W dalszym ciągu swojej mowy pożegnalnej Jezus zwraca uwagę na sedno swojego nauczania „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem”. Chrześcijaństwo to nie tylko Dekalog, czyli pewne nakazy i zakazy, to miłość do Boga i bliźniego, nie na wzór naszej ludzkiej miłości, ale miłości jaką On nasz umiłował.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska