STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / UWIERZYĆ W ZMARTWYCHWSTANIE – PRZYGOTOWANIE DO 20. ROCZNICY ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Uwierzyć w Zmartwychwstanie – przygotowanie do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

TYP WYDARZENIA: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia,
DATA ROZPOCZĘCIA: 19-06-2022 GODZINA: 15:00
OPIS WYDARZENIA:

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać jedenastą stację comiesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Kolejne rozważanie Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie oparte na końcowych słowach z Aktu zawierzenia: „Ojcze Przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna…”.

– To już przedostatnie nasze spotkanie w ramach comiesięcznych przygotowań. Od niedzieli 12 czerwca rozpoczęliśmy w Bazylice Bożego Miłosierdzia nowennę tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zakończy się ona 13 sierpnia, w przededniu głównych uroczystości 20-lecia, które będziemy przeżywać w Łagiewnikach. Zapraszamy do włączenia się w nowennę Sanktuaria i Parafie Bożego Miłosierdzia w Polsce i na świecie oraz wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy zarówno tych, którzy uczestniczyli w comiesięcznym przygotowaniu, jak również tych, którzy dołączyli później lub teraz pragną je rozpocząć. Materiały zawierają: temat tygodnia, fragment „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, krótkie rozważanie na każdy dzień Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – powtórzenie najważniejszych myśli z wcześniejszych comiesięcznych opracowań oraz tekst Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Tekst nowenny na poszczególne tygodnie jest dostępny na stronie Archidiecezji Krakowskiej www.diecezja.pl oraz na stronie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia www.misericordia.eu – dodaje.

Przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata rozpoczęło się podczas VIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia, 22 sierpnia 2021 roku. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski mówił wtedy: „inaugurujemy tę niezwykłą nowennę, aby iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać Jezu, ufam Tobie!”. Od tego czasu, w każdą niedzielę po 17. dniu miesiąca w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwa modlitwa z rozważaniem poszczególnych słów papieskiego Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Do tej pory do przygotowań dołączyło już ponad sto miejsc kultu Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów. Główne obchody zaplanowano na sierpień. Uroczysta Msza święta będzie odprawiona w Bazylice Bożego Miłosierdzia w niedzielę, 14 sierpnia o godz. 10.00.

Wszyscy zainteresowani mogą łączyć się z Łagiewnikami w niedzielę dzięki transmisji:

• 15.00 – Godzina Miłosierdzia: w TVMisericordia (www.misericordia.eu) i na kanale YouTube,
    w Telewizji EWTN Polska oraz w Telewizji Republika;

• 15.20 – Msza święta: w TVMisericordia (www.misericordia.eu) i na kanale YouTube oraz w Telewizji EWTN Polska.