STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WYBRAĆ LEPIEJ. ROZWAŻANIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Wybrać lepiej. Rozważanie na XVI Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Przeżywając okres wakacji, urlopów i wyjazdów, słyszymy dziś w Ewangelii piękny opis spotkania Jezusa z Martą i Marią. Marta jako rasowa pani domu dba o to, by gościa godnie przyjąć, aby na stole niczego nie zabrakło. Znamy to z naszych rodzinnych domów. Gościnność jest wyrazem naszej polskiej tradycji. Jest także okazaniem troski o te codzienne, podstawowe potrzeby konieczne do zaspokojenia. Ta postawa Marty, jak i wielu innych kobiet przyjmujących w swoich domach gości jest warta zauważenia i godna pochwały.

Jezus jednak dziś pokazuje głębszą prawdę. Wyrażał ją już wcześniej, mówiąc „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Maria, która siedzi u stóp Pana i słucha słów Jezusa, wyraża postawę tych wszystkich, którzy w nauce Mistrza z Nazaretu odkrywają słowa życia wiecznego.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska