STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MŁODZI U JANA PAWŁA. ON CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE!

Młodzi u Jana Pawła. On czeka właśnie na Ciebie!

- Św. Jan Paweł II zawsze gromadził młodzież wokół siebie. W dniu jego wspomnienia chcemy razem się spotkać i modlić - mówią przedstawicielki Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, zapraszając na wydarzenie „Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II”, które 22 października odbędzie się w sanktuarium na krakowskich Białych Morzach.

Szczególny dzień w kalendarzu

22 października to szczególny dzień w kalendarzu naszej Archidiecezji. Tego dnia 44 lata temu na placu św. Piotra oficjalnie rozpoczął się pontyfikat papieża „z dalekiego kraju”, Jana Pawła II. Dzisiaj ten dzień to uroczystość liturgiczna ku czci świętego, a w tym roku także dzień, w którym w sanktuarium na Białych Morzach spotkają się młodzi z całej naszej Archidiecezji, szczególnie ci, którzy wybierają się na ŚDM w Lizbonie.

Wydarzenie wpisuje się w uroczystości odpustowe, ale także w sympozjum poświęcone młodzieży, które organizowane jest w Krakowie w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy. Dlatego tego dnia młodym towarzyszyć będą ich rówieśnicy wraz z biskupami z różnych krajów Starego Kontynentu.

Święto młodych i KRoK do Lizbony

„Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II” to wspólna inicjatywa Duszpasterstwa Młodzieży, Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Archidiecezji Krakowskiej. – Św. Jan Paweł II zawsze gromadził młodzież wokół siebie. W dniu jego wspomnienia chcemy razem się spotkać i modlić – tłumaczą organizatorzy. Kulminacyjnym momentem będzie suma odpustowa, której o godz. 16.30 przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski. Msza św. będzie transmitowana na antenie TVP 3 Kraków.

Ponieważ to właśnie Papież Polak zainicjował Światowe Dni Młodzieży, przy tej okazji odbędzie się kolejny etap diecezjalnego przygotowania do przyszłorocznego spotkania w Lizbonie. Po Eucharystii o godz. 18.30 odbędzie się drugie spotkanie „KRoK do Lizbony” – Będziemy przygotowywać się wraz z młodzieżą, która wybiera się na Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem. Mamy tych kroków dziesięć, bo (przyp. red. od września) zostało dziesięć miesięcy. Teraz będzie już dziewięć, bo to nasz drugi krok – mówi bp Robert Chrząszcz, zachęcając do udziału w sobotnich wydarzeniach.

Nie lękajcie się!

Wieczór zakończy wspólne uwielbienie w duchu ŚDM, które prowadzone będzie przez młodych Archidiecezji Krakowskiej w różnych językach. – Chcemy podziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II za wszelkie łaski, błogosławieństwo, jakim obdarza on szczególnie młodzież w tych czasach, które nie są łatwe, nie są proste. Z Bożą pomocą, chcemy coraz bardziej się wsłuchiwać w te słowa Jezusa, który mówił: „Nie lękajcie się!”. Jan Paweł II przypominał też te słowa i mówił: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi” – tłumaczy biskup, któremu towarzyszą one jako zawołanie biskupie.

Ostatnim punktem wydarzenia „Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II” będzie wspólnie odśpiewanie „Barki” o godz. 21.37.

_____

W dniu liturgicznej uroczystości ku czci świętego w sanktuarium na Białych Morzach będzie można uczestniczyć we Mszy św. o godz. 8, 10 oraz 12, podczas której modlić będą się stypendyści Fundacji Jana Pawła II w Rzymie. Wszelkie szczegóły nt. wydarzenia dostępne są na Facebooku.