STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: MOJE PLANY I BOŻA WOLA. ROZWAŻANIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK A

Dobra Nowina: Moje plany i Boża wola. Rozważanie na IV Niedzielę Adwentu, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

„Jak chcesz Pana Boga rozśmieszyć, to powiedz mu o swoich planach”. Oczywiście nie chodzi o to, aby żyć z dnia na dzień, bo przyszłość trzeba jakoś układać, ale z tą świadomością, że jeżeli Bóg pozwoli, to uda się wszystko zrealizować.

Patrząc po ludzku, Maryja miała swoje plany. Dla Józefa też nie była to prosta sprawa. Z nim nikt nic nie ustalał. Ta dezinformacja wymusza na nim szukania najlepszego rozwiązania z tej po ludzku trudnej sytuacji

Potrzeba wielkiej pokory, aby tak jak Maryja i Józef, przyjąć niełatwe zadanie. Bóg najlepiej wie, co jest korzystne dla naszego szczęścia. Tylko nam się wciąż wydaje, że mamy najlepszy plan na życie.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska