W sobotę 24 lutego o 18.00 odbędzie się liturgia stacyjna w kościele św. Szczepana, który jest świątynią stacyjną na wzór rzymskiej Bazyliki św. Piotra na Watykanie. Eucharystię odprawi bp Robert Chrząszcz. Po Mszy św. odbędzie się adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 21.00.
Bazylika św. Piotra na Watykanie została wzniesiona w miejscu pochówku św. Piotra, jego grób znajduje się pod głównym ołtarzem. To nekropolia papieży i miejsce obrad dwóch ostatnich soborów. Jest drugim co do wielkości kościołem na świecie, jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymek. Pochowano tu św. Jana Pawła II.
Kościół św. Szczepana w Krakowie zbudowano w latach 1933-1938. Przeniesiono do niego zabytki pochodzące z wyburzonego na początku XIX wieku kościoła św. Szczepana, który znajdował się w miejscu dzisiejszego Placu Szczepańskiego. Konsekracji nowej świątyni dokonał 25 października 1959 roku kard. Karol Wojtyła. W 1966 roku wziął także udział w uroczystej sumie odpustowej w tej parafii. W świątyni znajduje się obraz Matki Bożej Pocieszenia, który został ukoronowany koronami papieskimi, poświęconymi przez św. Jana Pawła II.
Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów. Pierwszy to pokutny charakter celebracji, dzięki któremu można głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają Słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana. Drugim celem jest ukazanie miasta jako „przestrzeni świętej”, bo wierni gromadzą się na liturgii pokutnej w każdej jego dzielnicy. Trzeci aspekt to przybycie biskupa do wspólnoty. Biskup umacnia uczestników Eucharystii w gorliwym podejmowaniu modlitwy, postu, i jałmużny, a jego obecność jest znakiem jedności Kościoła.