STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: BYĆ WNIEBOWZIĘTYM. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, ROK B

Dobra Nowina: Być wniebowziętym. Rozważanie na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rok B

„Dobra nowina” to cykl internetowych rozważań Pisma Świętego, w których trakcie ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia przybliżają Słowo Boże kierowane do nas w niedziele oraz inne ważne uroczystości i święta roku liturgicznego. Premierowe odcinki co sobotę o 17.07, a w przypadku świąt ruchomych, każdego popołudnia w wigilię o tej samej porze.

Gdy tylko Maryja przekracza próg domu Elżbiety, ta od razu ją pozdrawia i nazywa „błogosławioną”, czyli szczęśliwą. Krewna mówi o Maryi, że jest szczęśliwa pomiędzy wszystkimi niewiastami. Błogosławiony – zatem szczęśliwy – jest także owoc jej łona.

Słowa wypowiedziane przez św. Elżbietę, stają się przyczynkiem do uwielbienia Boga, jakie wprost ze swej duszy Maryja kieruje ku Wszechmocnemu. To słowa, które wyrażają największą radość, jaką Maryja może przeżywać. Radość z tego, że jest Matką Syna Bożego, z bycia wybraną, z tego, że dzięki jej posłuszeństwu Syn Boży staje się człowiekiem i przychodzi na świat, by wypełnić wolę Ojca.

Radość Maryi napełnia i Zachariasza i Elżbietę i Jana Chrzciciela, który jest pod sercem swojej matki. Imię Elżbieta dosłownie z hebrajskiego oznacza „dom Boga”, Maryja więc z Synem Bożym przychodzi do swoich krewnych i wnosi w ich życie samego Boga. To pokazuje nam, że rodzina Elżbiety, jej podeszłego już wiekiem męża, staje się prawdziwym domem Boga, w którym będą gościć Maryję i jej święte dziecię. Maryja także do naszych serc oraz domów chce przynosić Chrystusa. Często, gdy jesteśmy bardzo szczęśliwi, mówimy o sobie, że jesteśmy wniebowzięci – Maryja doświadcza już w pełni tej szczęśliwości wiecznej u boku swego Syna. Chce także, abyśmy i my byli prawdziwie szczęśliwi.

ks. Mieszko Ćwiertnia | Archidiecezja Krakowska