STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / XXII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KOLEJARZY DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE – ŁAGIEWNIKACH

XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach

TYP WYDARZENIA: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia,
DATA ROZPOCZĘCIA: 14-09-2024 GODZINA: 10:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 14-09-2024 GODZINA: 14:00
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

OPIS WYDARZENIA:

Kolejarze krakowscy z duszpasterzem kolejarzy Archidiecezji Krakowskiej, ks. prałatem Grzegorzem Szewczykiem oraz duszpasterz krajowy. ks. Eugeniusz Zarębiński, moderator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, ks. Ryszard Marciniak i Zarząd KSKP zapraszają kolejarzy, rodziny kolejarskie, władze kolejowe, emerytów, rencistów i wszystkich zainteresowanych do licznego udziału w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę września, 14 września 2024 r. Tegoroczne pielgrzymowanie  przebiegać będzie pod hasłem: “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 rozważaniami drogi krzyżowej przy stacjach przed sanktuarium. Następnie uczestnicy będą mieli okazję, aby wysłuchać konferencji ks. Ryszarda Marciniaka “Jestem znakiem sprzeciwu dla świata”.

Uroczystej Eucharystii z udziałem duszpasterzy kolejarzy o godz. 12.00 będzie przewodniczył bp Jan Zając.

Pielgrzymkę zakończy modlitwa Koroną do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.